Blog

Fabryka słów w copywritingu. To wirtualny świat.

Środa, 10 października 2018

Fabryka – to idealne miejsce do pracy. Podział konkretnych działań sprzyja, bowiem powstawianiu określonych produktów. Podobnie jest w copywritingu (ciało, jako organizm wykonuje poszczególne czynności). Bo…

- Mózg – to komputer pokładowy,

- Dłonie – to przenośniki słów,

-  Oczy – to odzwierciedlenie duszy.


Maski z innej strony twarzy – konkurs plastyczny od copy!

Środa, 3 października 2018

Maski – cienie – oczy - Jasełek!

3.10.2018 roku  uzgadniam szczegóły dotyczące konkursu plastycznego na Lęborską Maskę Jasełkową. Regulamin dotyczący wszystkich prac Bożonarodzeniowych wymaga, bowiem kontaktu z określonymi Vipami i pomocnikami Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Lęborku.


Sprzedaję słowa. Stwarzam pajęczynę przyciągania do produktu.

Wtorek, 2 października 2018

2 szkoły:

1. Blog – to już przeszłość.

2. Blog – to nowoczesny sposób komunikacji.

W XXI wieku ścierają się więc dwie teorie.


Zarządzanie informacjami nową formą marketingu

Piątek, 28 września 2018

Od kuchni!

Zarządzenie informacjami – to zadanie, które wymaga ode mnie podejmowania natychmiastowych decyzji, a także stałego podążania za technologicznymi zmianami. Gdy uczę młodzież gromadzenia, selekcjonowania i wyszukiwania treści,pracuję  na zasadzie metody projektów. Moje pomieszczenie w miejscu stałej pracy przypomina, bowiem miły kącik, do którego zapraszam nauczycieli w celu koordynacji newsów.


Tworzę scenariusz wydarzenia kulturalnego. Dotykam szczytów.

Piątek, 21 września 2018

W głębokości ludzkiego słowa!

Jeden wyraz przyciąga miliony ludzi, gdyż wzbudza w nich zaufanie do autora tekstu, pozwala odczuwać:  przyjaźń, szczęście, miłość, euforię. To banalnie proste – powiadasz. A jednak wcale tak nie jest. Jedno zdanie, ale ułożone według skutecznego schematu wywołuje reakcję. Sztuka komunikacji wymusza, bowiem tworzenie pewnych szablonów, które copywriter dostosowuje do grupy docelowej.


Sztuka perswazji. Biblioteka mądrych myśli.

Piątek, 14 września 2018

Od perswazji do przekazu treści!

Im więcej słów, tym częściej oceniam ich znaczenie. Tak podsumowuję manipulowanie i wkładanie do ludzkiego umysłu ( nakazów, nowych bodźców, zachęt do podejmowania działań, klimatycznych doznań), gdyż rolą copywritera pozostaje zaczarowanie odbiorcy zgrabnymi dźwiękami  pięknych literek.


Czy zdalny copywriting to część planu dnia?

Piątek, 7 września 2018

W hotelu!

Odsłaniam  brązowe rolety. Pozwalam, aby promienie słońca wpadały do pomieszczenia. Upał umożliwia, bowiem korzystanie  z balkonu i, przy widoku na góry oraz miasto, tworzenie nowych tekstów.


Oferta współpracy dotycząca tłumaczenia tekstów. Translation Agency proponuje.

Wtorek, 28 sierpnia 2018

Koszt tłumaczenia standardowego tekstu wynosi ok 29 zł netto (35 Brutto) za stronę przeliczeniową 1500 znaków ze spacjami.
Tłumaczenia uwierzytelnione (tzw. przysięgłe) - ok 35 zł netto (43 Brutto) za stronę przeliczeniową 1125 znaków ze spacjami.


Content Management – strategia psychologiczno – socjologiczna. Marketing.

Poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Marketing treści!

Strategy – Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku przygotowała mnie do budowania wizerunku każdej firmy. Od planu strategicznego rozpisanego na poszczególne punkty, po ich rozbudowane opisy rozpoczynam zawsze pierwsze podejście do wskazanego tematu.


Copywriting w podróży. Od Krakowa do Montenegro.

Niedziela, 26 sierpnia 2018

Zdalnie do celu!

Po 20 latach pracy z zakresu copywritingu marzę o podróży. I nagle wyruszam w daleką drogę wspólnie z dziećmi z ZPiT ZL. Możliwość zwiedzania poszczególnych państw wymusza na mnie ogromną samodyscyplinę. Ale skoro marzę, to także zdobywam góry. Praca zdalna uprawiana w pokojach hotelowych nie należy do tych najłatwiejszych.


Seria Nauki Społecznej to wstęp do bibliotekarskiego copywritingu. Poznaj celowość działań.

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Początek ukrywa się w książce!

Biblioteczka Towarzystwa Wiedzy Powszechnej zawiera cenną książeczkę, w której Alina Brodzka opisuje życie M. Konopnickiej.  Staroć pozyskany w antykwariacie posiada więc informacje społeczne charakteryzujące:


Czy podróżniczy copywriting – to koczowniczy tryb życia?

Sobota, 11 sierpnia 2018

W drodze….

Miejsce pracy – na parkingu, przy kościele, na rynku miasta, w kawiarni, przy zabytkowych murach, w ogrodzie.

To zapewnia mój copywriting.

Chwytam za włosy natchnienie. Zapisuję słowa. Przekraczam granice czasu. Tylko tyle, a milion nowych doznań pozwala wierzyć w sens wszelkich działań.


Tworzę profesjonalne opisy produktów!

Wtorek, 7 sierpnia 2018

Nowa fala, wielkie uderzenie. Zmiany, które zalewają rynek  powodują, że likwidujesz sklep stacjonarny  i wkraczasz w marketing internetowy. Budując markę potrzebujesz przede wszystkim profesjonalnego opisu produktu:


Przybliż własną markę. Czas ucieka.

Piątek, 3 sierpnia 2018

Niezależność, a  grupowość!

Występuję jako osoba niezależna, czyli copywriter -  freelancer. Dość indywidualnie podchodzę do każdego nowego zadania. Lubię – wykonywać projekty – „po swojemu”. To oczywiście wymaga nutki zaufania, ale, po 20 latach pracy na różnych płaszczyznach, dość szybko osiągam kompromisy. Copywriter – to przede wszystkim wolny strzelec, dlatego pracuję  w domu.


Profesjonalne strony? Podejdź bliżej. Tajemnicze – pętla poznawcza.

Piątek, 27 lipca 2018

Pasja tworzenia!

Budując bazę do copywitingu opieram się na lokalnym rynku internetowym. Spore znaczenie w zarządzaniu treściami posiada, bowiem  gustowny projekt WWW, przygotowany przez profesjonalną Agencję Reklamową. Po zakończeniu tych prac następuje czas na stworzenie odpowiedniej strategii.


Kiedy nie robisz tego, co wszyscy? Pozostajesz oryginałem!

Poniedziałek, 23 lipca 2018

W sieci marketingowców!

Copy -  uwielbia unikalność  treści i pomysłowe rozwiązania. Ale mnogość artykułów i powiązania modnych zagadnień produkują tysiące powielaczy od różnych tematów. W pewnym sensie wyścig szczurów trwa. Kto w nim startuje…?Przejdź do góry strony