Blog

Z copywriterem Ci się pod –likuje.

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Mniej - to więcej!

Webwriting  wciąż przyciąga uwagę copywriterów. Od kilku lat badania rynkowe pokazują, że czytelnicy przeskakują na „szybkie” przekazy.

Przyznaj się więc, czy przed snem nie zaglądasz na:

***

a word poprawia słowa, dlatego - to jest zabawa.


Dlaczego - branding - najlepiej układać przy marketingowej kawie?

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W świecie marketingu!

Copywriter – to twórca, to oryginał, który prezentuje określony zasób słów, przede wszystkim   w sieci. Ale zaraz, zaraz….  w przestrzeni marketingowej nabiera On  obecnie  innego kształtu. Copywriter – występuje, bowiem jako wykładowca.


Odkryj świat storytellingu.

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Młoda, raczkująca,  firma copywriterska startuje w sieci. Zastanawia się nad strategią i sposobami oddziaływania na odbiorców. Nagle decyduje  się na – storytelling.

Słowa idą w ruch, ale inaczej…..ale z historią….ale z emocjami…..ale poruszają tłumy.

Dlaczego?


5 wybuch literek. To  kwitnąca lawa przy enterze. Masz 18- lat i korzystasz z zasobów sieci.

Środa, 4 kwietnia 2018

Masz 18- lat i korzystasz z zasobów sieci.

W książce po wybuchu!

Webwriting – to szkoła tworzenia tekstów,  porywająca codziennie wszystkich  Internautów. Książka – to treść, która rozkłada się na kartki.  News na WWW – to określony i zaplanowany wzór.

Dlatego….


Twórcza podstawa do zadania? Liczy się pomysł i talent.

Czwartek, 29 marca 2018

Copywriting wspomagam projektami!

Przeglądając moje WWW pewnie zauważyłeś, że sporą ilość  prac, które wykonuję opieram na większych i mniejszych projektach. Od pracy zawodowej w bibliotece, wspomaganej warsztatami plastyczno - literackimi, po gigantyczne wydarzenia kulturalne,  odbywające się na scenie:


Szybkie artykuły na przedłużone noce – tekst specjalistyczny – kontrast

Sobota, 24 marca 2018

Copywriting w dłoniach specjalisty!

 Dobry tekst – to obecnie natychmiastowy przekaz w mediach. W tej specjalizacji obowiązują zatem określone zasady i chwyty internetowe. Do jednych z nich należy z pewnością – „krótki tekst”. Co to oznacza dla czytelnika i klienta?

 


Jaką tajemnicę ukrywa złota kula?

Piątek, 16 marca 2018

Mała dziewczynka otwiera bramę  do tajemniczego ogrodu, w którym na stoliku ustawia, zaraz przy filiżance, szklaną kulę. Odwraca się plecami do znajomych  i rozbija  ją o chodnik. Wszyscy  wstrzymują oddech.  Spoglądają  w milczeniu na siebie. 


Jak mianowano mnie maniaczką internetową?

Poniedziałek, 12 marca 2018

Kobieta z gazety!

Ty mnie znasz, ja Ciebie może mniej, ale zawsze….. gdzieś w sieci  istnieje miejsce pełne Powera, w którym „stykamy” się na granicy jawy i snu. To tam udzielam się aktywnie, publikuję treści, załączam zdjęcia i biegnę przed siebie na inną WWW….a na niej ponowny  „szał w trampkach”  - tekst, foto, film, i Ty na końcu tej drogi.


2 kawy i poetyckie spotkanie w barze

Niedziela, 4 marca 2018

Tom chwycił za gorącą filiżankę z kawą. Zmarszczył czoło. Ugryzł się w wargę. Spojrzał na jadącego za oknem rowerzystę. Podszedł do baru i powiedział: „ Za 5 minut wejdzie do tego lokalu kobieta.”  W wielkim roztargnieniu wyszeptał: „ Poznasz ją po bordowej sukience i tomiku z wierszami.”  – Rozpłakał się. Wyjął  gazetę i pokazał jej artykuł.  – Nigdy nie wyrażał własnych emocji….To jest prawdziwy przełom w Jego myśleniu o ludziach.


Jak „Kuchenne rewolucje”. Widzę dla Ciebie nową przyszłość.

Sobota, 24 lutego 2018

Poprowadzę Twój blog firmowy!

Jedną z podstawowych form promocji i naturalnego kontaktu z firmą jest blog firmowy. Oczywiście główny szkielet naszej WWW – to strona internetowa z wyznaczonym miejscem na osobiste relacje. Strefa – blogów, vlogów – zdobywa tysiące  czytelników  w sieci, ponieważ  wywołuje uczucie bliskości  - z myślami i zainteresowaniami klienta.


Przygoda od komputera do komórki za 1 zł. Wartość z 1997 roku. Szczegóły w artykule. – tekst specjalistyczny pętla poznawcza.

Czwartek, 15 lutego 2018

Jak dążę  do celu?

W momencie, gdy rozpoczynam  karierę copywritera, nikt nie używa tego specjalistycznego  terminu. Na rynek wprowadza się  komputery, a nauczycieli szkoli  z podstaw ich obsługi. Moja przygoda dotyczy jednak pewnej gazety, która powoli zdobywa  rynek internetowy. To dla niej tworzę  bliźniaczy serwis dla młodzieży.  


Ustaw stronę internetową według – SEO

Wtorek, 6 lutego 2018

W mocy kilku słów!

Ustaw stronę internetową według – SEO. Od tego, co wyszukasz w sieci, jak zgłosi  się Twoja nowa WWW - zależy rozwój każdej firmy, promocja osoby prywatnej, a także wyjątkowa  ocena środowiska internetowego. W tym celu zleć zadanie stworzenia - Search Engine Optimization – aby jakość przyciągała także ilość.


Listy przynoszą słowa. One wnikają w nasze myśli.

Poniedziałek, 29 stycznia 2018

Ktoś zapukał do drzwi. W tym samym momencie jacyś znajomi zajęli miejsca przy stoliku w pobliskiej kawiarni. Na końcu miasta samochód zaparkował przy głównej drodze prowadzącej do Warszawy. W Afryce dzieci uczestniczyły w zajęciach szkolnych. W Paryżu turyści wjechali na podświetloną wieżę.

-Tyle się wydarzyło…..ale……

Każdy człowiek opisze taką sytuacje w zupełnie inny sposób.

Dlaczego?

- bo w wyobraźni zwróci uwagę na  wyjątkowe szczegóły.


Od biblioteki do copy – teki

Środa, 17 stycznia 2018

Od pracy do spełnienia!

Moja pasja copywriterska rozpoczęła się w szkole podczas pracy nauczycielskiej. Gdy otrzymałam propozycję tworzenia tekstów do gazety, a następnie założenia jej odpowiednika dla młodzieży  - poczułam, że  jest to idealny strzał w 10. Copywriting – to wstęp do biblioteki, w której pracuję.


Czy wiesz kim jest Influencer ?

Sobota, 13 stycznia 2018

W necie!

Czy wiesz kim jest Influencer?

To kobieta albo mężczyzna. Osoba wpływająca na nasze osobiste opinie i emocje przy pomocy bloga. W jaki sposób dociera ona do kształtowania ludzkiego światopoglądu? Influencer wykorzystuje narzędzia internetowe takie:


Podziękowanie za Gospel Show!

Wtorek, 9 stycznia 2018

PODZIĘKOWANIE

dla

Sylwii Skroś

za przygotowanie pracy z zakresu copywriting-u podczas II Warsztatów Gospel, które odbywają się cyklicznie w Lęborku w ramach Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej....Przejdź do góry strony