Blog

Sukces rozpoczyna się od tytułu?

Piątek, 6 stycznia 2023

W sieci!

Podstawy copywritingu to przede wszystkim  - 1 zdanie – czyli tytuł. Po tym wpisie ukazuje się poziom fachowej wiedzy i kreatywność copy. Dlatego podczas studiów w Gdańsku o roli tekstu decyduje kilka czynników powiązanych w 1 całość.


Zapraszam do zapoznania się z publikacją z Paryża.

Poniedziałek, 12 grudnia 2022

Na szczególną uwagę zasługuje praca Księży Pallotynów w zakresie popularyzowania kultury polskiej w Paryżu. Wiąże się to z prowadzonym przez nich ośrodkiem dyskusyjnym – Centre du Dialogue.


Mnogość stron w sieci i profili na FB – IG! Teraz w opcji opisu.

Sobota, 3 grudnia 2022

Co przynosi pandemia?

W 2022 roku nadchodzi etap przejściowy – od pracy zdalnej – to tej wykonywanej w pomieszczeniach biurowych. W wyniku licznych zawirowań, nowych okoliczności życiowych,


Design: idealny klimat do tworzenia treści?

Sobota, 26 listopada 2022

W obrazie dnia:

Design – to aranżacja przestrzeni bliska pisarstwu. Dlatego liczy się m.in. wielopłaszczyznowe oświetlenie, barek, hokery, światło, otoczenie z artystycznymi bodźcami oraz przytulne tło dla specjalistycznych książek.


Szczęście prowadzi do sukcesu: czyli Vip - owskiego opisu wydarzenia kulturalnego?

Sobota, 19 listopada 2022

W sieci!

Jako konferansjer, organizator konkursów, forum, występuję równolegle w 10 odsłonach. Na deskach kinowej sceny odpowiadam, bowiem za:


Intelekt – jako moda sklepowa?

Sobota, 12 listopada 2022

Treści fashion!

Każda strona internetowa, profil na FB, IG – to wyzwanie, ponieważ wymaga indywidualnego podejścia do klienta. Różne branże: budowlane, wnętrzarskie, biżuteryjne, marketingowe, sklepowe – prowadzą do – świata mody.


Szybka nauka z copywriterem – to nowy pakiet specjalistycznej wiedzy?

Niedziela, 23 października 2022

Od początku!

Zajęcia u 1 z najlepszych wykładowców w Polsce – to klucz do sukcesu. Okazuje się, że badanie poprawności treści rozpoczynasz od profesjonalnego tytułu.


Szczęście – to słowny prezent?

Niedziela, 25 września 2022

Wydział Historyczny!

Zmiany językowe – to zakres prac dla badaczy literatury. Podczas uniwersyteckich egzaminów pojawia się, bowiem zakres wiedzy obejmujący:


30 literek w innym wymiarze? To norma!

Sobota, 17 września 2022

W sieci!

Każdy tekst,  po publicznej publikacji na WWW, FB – wymaga lekkiej korekty, ponieważ pojawiają się podmiany literek, wyrazów, zwrotów, określeń i znaczeń.


Zamień marketing, na wartość słów. W sieci to proste.

Wtorek, 13 września 2022

W konstrukcji tekstu!

Jako odbiorca treści uruchamiasz wszystkie zmysły, dlatego tak łatwo i naturalnie wyobrażasz sobie przedstawiony świat.

- Gorzka kawa wymaga małej kostki cukru, która dotyka kobiecego  podniebienia  i smakuje podobnie do czerwonych landrynek.


Pozytywne decyzje strategów. Wizerunek wymaga zadaniowości.

Niedziela, 4 września 2022

W kawiarni!

2 strategów omawia plan działania i okazuje się, że tylko 1 spójna wizja ratuje pozytywny  wizerunek. Od wyboru koloru, formy promocji, po szybkość ruchów przy klawiaturze i decyzji – nowe technologie wzmacniają markę.

Wiem, że


Sprzedaję reakcje: 1 pomysł na tekst z wizualizacją w sieci.

Sobota, 27 sierpnia 2022

Tekst ułożony zgodnie z wytycznymi:

- to szkielet, z wyrazami, które zachęcają do określonej reakcji.

Dlatego w copywritingu liczą się słowa klucze, wizualizacje treści i podłączenia całości pod różne nośniki informacji: od laptopów – po telefony komórkowe.


Jak żyć w gąszczu 1000 – słów?

Niedziela, 21 sierpnia 2022

W copywritingu!

W XXI wieku władzę do tworzenia treści posiadają wszyscy ludzie. Dlatego na studiach z tego zakresu poznaję podział: na manipulatorów i profesjonalistów. Czy fałszywe zdania – to prawda? Czy manipulacje słowne – to wyniki zazdrości.


Jak zbudować silną markę?

Sobota, 13 sierpnia 2022

W copywritingu!

Budowa marki, to wielopłaszczyznowy proces, dlatego liczą się w nim silne jednostki występujące indywidualnie i całe grupy firmowe.


Daj się „czytać”. Daj się zauważyć.

Piątek, 5 sierpnia 2022

W necie!

Większość postów, artykułów i branżowych publikacji – ginie w sieci. Mnogość treści, dostęp do telefonów komórkowych – to z 1 strony błogosławieństwo, z 2 strony przekleństwo. Dlatego wyłania się zawód – copywritera


Klimatyczne świece: oświetlają jakoś słów sprzedażowych?

Sobota, 30 lipca 2022

Dekoracje wnętrz!

Budowa artykułu – wpisu na blog – to dekoracja WWW, głównie za pośrednictwem słów. Ale w tym odczuciu i przygodzie czytelniczej liczą się:Przejdź do góry strony