Naucz się scrollować z copywriterem? To rozsądne!

Naucz się scrollować z copywriterem? To rozsądne!

Dlaczego wzrokowcy?

XXI wiek to doskonały instrument technologiczny dla wszystkich wzrokowców. Informacje pojawiają się i przeskakują szybko: Teraz, Natychmiast, Z dużą siłą uderzenia, Z oryginalnym pomysłem, Z przyciąganiem do treści. Dlatego przeglądasz social media i zatrzymujesz się przy zdjęciu, a następnie docierasz do tekstu. O ile całość – to  spójny jakościowo przekaz, o tyle scrollowanie wszystkiego trwa  naukowo - do 2 sekund. O jeszcze  więcej – walczy copywriter.

Użytkownicy i copy!

Ludzie utożsamiają się z treściami copywritera, lubią, gdy coś porównuje, pokazuje, smakuje, przenosi i podróżuje, bo….dostarcza namiastki autentyczności, bądź zaspokaja ich potrzeby życiowe.  Realizuje ulotne marzenia. Pokazuje, że zna sposób na sukces. Dodaje wiary w wybrany cel. Sprzedaje towar z namiastką romantycznego wpisu.

Scrollowanie treści na facebooku – to codzienna czynność, którą wykonują prawie wszyscy ludzie. Bitwa o użytkownika sieci, to zatem trudne zadanie dla copy, gdyż z założenia konkurencja realizuje plan B, C, D, X.  W ujęciu budowy marki -  copy -  narzuca swój styl, z którym utożsamia się czytelnik grupy docelowej, a to wpływa na  szybkie reakcje zwrotne.

Widzę i to wybieram!

Użytkownik jeszcze nie wiem, że dany towar to idealny składnik koszyka. Ale po opisie i chwili namysłu decyduje się na określony produkt. Wzrokowcy – patrzą – oceniają – badają – sprawdzają – myślą – analizują - a na końcu tej drogi podejmują decyzje. W trakcie scorllowania – wykonują stop klatki – które uruchamiają się w  pamięci na  skuteczne „zawołanie”.

Dlatego….

 - Lubię, gdy copy prowadzi mnie za rękę, ponieważ nie mam czasu na sprawdzanie konkurencji?

- Lubię, gdy copy podpowiada i przypomina o zakupach, bo właśnie tego potrzebuję?

- Lubię, gdy copy dotyka mnie słowami, bo….czuję że nadaje na tych samych falach….?

- Lubię, gdy copy zaskakuje mnie pomysłem, bo to wszystko poprawia humor?

 Scrollowanie?

- To dobre podczas długich jesiennych wieczorów, ponieważ masz ochotę na coś wyjątkowego, co dostarczą Ci do domu.

Scrollowanie- to popularna czynność przewijania zawartości słów, które prezentuje laptop, bądź telefon komórkowy.

Bądź więc w tej czynności – mądra/y….

   

Przejdź do góry strony