Tworzę scenariusz wydarzenia kulturalnego. Dotykam szczytów.

Tworzę  scenariusz wydarzenia kulturalnego. Dotykam szczytów.

W głębokości ludzkiego słowa!

Jeden wyraz przyciąga miliony ludzi, gdyż wzbudza w nich zaufanie do autora tekstu, pozwala odczuwać:  przyjaźń, szczęście, miłość, euforię. To banalnie proste – powiadasz. A jednak wcale tak nie jest. Jedno zdanie, ale ułożone według skutecznego schematu wywołuje reakcję. Sztuka komunikacji wymusza, bowiem tworzenie pewnych szablonów, które copywriter dostosowuje do grupy docelowej.

W telefonie!

Copywriter myszkuje w telefonie. Buduje przekazy, załącza zdjęcia i teksty, a inne osoby rozpoznają w nim specjalistę od ….

***

Copywriter zasiada przy facebooku i tworzy posty podłączone do fotografii – i to współgra.

***

Copywirter odpala laptopa i tworzy artykuły, a one docierają do innych czytelników.

***

Copywirter kocha elektronikę, a elektronika kocha copy.

Proste!

- Od 20 lat przyjaźnię się z nowinkami technologicznymi, bo te narzędzia, służące do przekazywania słów, towarzyszą w wyprawie po różne skarby. Na początku drogi wyznaczam nowy cel. Analizuję jego dostępność. Badam sposoby służące do  zdobycia góry. Atakuję.

To przypomina film.

A TY  wybierasz temat. Potem ktoś tworzy do niego  scenariusz. Następnie ekipa od zadań specjalnych wkracza do akcji. Powstaje coś nowego.

Z tego wynika,  że copywriting pojawia się w różnych dziedzinach naszego życia. Ale TY: Nie zawsze go rozpoznajesz. Nie zawsze uświadamiasz sobie, że zanim oglądasz film na wielkim ekranie, czy przedstawianie teatralne, to ktoś wcześniej składa sensowne  treści. Bywa i tak, że publikuje je w Internecie.

Bo….

Copywirter – to samotnik, który przelewa do elektroniki własne myśli. Copywriter – to kreatywny wilk, wiecznie głodny na literki. Copywriter – to miłośnik kina akcji. Copywriter – to wyciszony odludek, który  zbiera efekty pracy w strefie celowego wyciszenia.   

W kinie!

W nawiązaniu do tych refleksji tworzę scenariusz do Forum Młodych  „Menadżerowie Pana”. Powiązania  tematyczne wnoszą, w  lęborskim LCK Fregata,  nowe nitki prowadzące do wysokiej sceny. Wszystkie słowa układam więc na ciężkiej wadze. Wywołuję je do odpowiedzi. A one docierają do wskazanego odbiorcy.

W kinie reprezentuję PCE im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. w Lęborku.

Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

Przejdź do góry strony