Warsztaty grupowe w PCE - z zakresu pisania automatycznego...

Warsztaty grupowe w PCE  - z zakresu pisania automatycznego...

W szkole!

Twórczość – to ważne słowo, które trenuję - wspólnie z młodymi uczestnikami zajęć - w formie wyrażania zdań z automatycznego pokazu własnych możliwości literackich. O ile łatwość wypowiedzi przychodzi w momencie wchodzenia do czytelni, o tyle po zadaniu określonej czynności – zapada cisza. Brakuje słów? Brakuje pomysłów? Brakuje energiczności? To naturalne. Dlatego trening potwierdza teorię – że sensowne wymuszanie wypowiedzi na dany temat – wymaga wysiłku intelektualnego. W takiej sytuacji, jako pierwsza prezentuję przykłady i wówczas okazuje się, że młodzi ludzie – dołączają do dyskusji.

Słowa, które wygłaszamy przypominają:

- osobiste przemyślenia,

- wiedzę wyniesioną z edukacji,

- cytaty z książek,

- dialogi aktorskie,

- ważne fragmenty z filmów.

Warsztaty myślowe!

Pokaz umiejętności to przede wszystkim zabawa, ale także pomoc przy głośnych wypowiedziach, przygotowanych wypracowaniach, prezentacjach wiedzy przed większą publicznością. Pokaz z zakresu umiejętności copywritingu - zahacza o piśmiennictwo, znaki na klawiaturze, odwagę jednoznacznych wystąpień przed większą grupą osób.

Zajęcia, jako forma rozpowszechniania wiedzy!

Nauka – to klucz do zaszczepiania nowych form literackich, w oparciu o znane woluminy, ale także osobiste refleksje wypowiadane – natychmiast po zadaniu polecenia. Ta sztuka szybkich reakcji, swobody myślenia, kreatywności – udowadnia, że – uczniowie pracują na wyższych obrotach, zastanawiają się: dlaczego – taki automat sprawia tyle trudności – zaraz przy znanych i popularnych  zagadnieniach wywołanych na forum klasy.

A to wzmacnia jakość logicznego myślenia, koordynacji tekstami oraz zacieśnia więzi społeczne.

Dlatego...

Fonia gra – 505 060 972

 

 

 

 

Przejdź do góry strony