W podróży

W podróży
W podróży
W podróży
W podróży

Copywriting w podróży. Od Krakowa do Montenegro.

Zdalnie do celu!

Po 20 latach pracy z zakresu copywritingu marzę o podróży. I nagle wyruszam w daleką drogę wspólnie z dziećmi z ZPiT ZL. Możliwość zwiedzania poszczególnych państw wymusza na mnie ogromną samodyscyplinę. Ale skoro marzę, to także zdobywam góry. Praca zdalna uprawiana w pokojach hotelowych nie należy do tych najłatwiejszych.

Przy laptopie:

- odczuwam efekty pokonywania km,

- Internet  działa z przerwami,

- zmęczenie daje się we znaki.

Zalety copywritingu w podróży:

- samodzielnie zarządzam treściami, kiedy tylko znajduję na to wolną chwilę,

- podziwiam wyjątkowe widoki,

- odczuwam radość z przebywania w cudownym towarzystwie,

- doświadczam nowych przeżyć i natychmiast je opisuję,

- łączę  zwiedzanie miast z pracą zdalną,

- łapię magiczne chwilę.

Na pokładzie!

Realizuję prywatne marzenie, które w jednym momencie przenosi mnie na pokład statku, a on  dopływa do malowniczej wyspy. Plaża Hawaii przypomina teledyski z ciepłych krajów, gdzie czas płynie dość wolno, a ludzie opalają się przy słomianych parasolkach. I oto znajduję się w takim miejscu. I odczuwam zadowolenie. Wyjmuję notatnik. Tworzę. Nagrywam filmy. Jeszcze w to  nie wierzę, że zastygam  w tak odległym zakątku świata, aby pracować i podróżować w jednym celu – czyli copy.  

Praca w drodze!

Zapewnia natychmiastowy przekaz treści i zdjęć. Buduje nowe więzi z osobami, które uczestniczą w wycieczce. Pozwala przenosić biuro do każdego miejsca ( czyli - stolika z kawą, sypialni, pokoju hotelowego, kawiarni, autobusu, kościoła). Moje marzenie wędruje  razem ze mną. Ukazuje w Montenegro góry i morze. Dodaje skrzydeł. Daje satysfakcję. Trzyma mnie na pokładzie statku i prowadzi na malowniczy ląd.

2.

Copywriting w podróży!

Żegocin:100 wartości w 1 przedstawianiu „Frantówki”! Muzyka ludowa.

W  Żegocinie!

Stara ludowa tradycja głosi, że „Muzyka dorównuje wspinaczce górskiej - wartej najlepszego widoku”. Dlatego Zespół Regionalny „Frantówka”, pod przewodnictwem kierownika Pani Reginy Szczupaczyńskiej - wyrusza w podróż do Wielkopolski. U progu pałacowego życia odkrywa wartość występu publicznego, który odbywa się – 16.08.2020 roku – w Sanktuarium Maryjnym NMP Wniebowziętej w Żegocinie. Naszych lokalnych muzyków przyjmują m.in.: księża i rolnicy, z darami przyniesionymi prosto  z pola. To wypieczony chleb i kwiaty podnoszą jakość całej uroczystości. A w ramach dożynkowego kazania - na głównym ołtarzu  - występują lęborscy instrumentaliści i śpiewacy, w związku z tym  teatralność  kaszubskiego popisu zahacza o tematykę związaną z JP2.

W scenariuszu!

Wymiarowość  występu -  w  typowo klimatycznym i zabytkowym kościele -  dotyczy:

- znanych i popularnych utworów, które podnoszą jakość  biało – czerwonej flagi,

- sentymentu do języka Ojców i historii Kaszub,

- wartości historyczno – patriotycznych, z  recytacją, opisami zapisanymi na naszych ziemiach.

Centralny wymiar koncertu wymusza jednak informacje i słowa skierowane do ludności przez Jana Pawła II.

Część muzyczna przenika literacką, co wróży nowy klimat w innym zakątku Polski.

W ujęciu muzycznym!

Liczne próby - pomniejszonego składu Zespołu - owocują nową nutką podbudowaną rozpoznawalnymi tonami, które - w dobie XXI wieku - nadal przyciągają ludzi do bogactwa polskiej tradycji. Wielość skojarzeń, wymowność formy przekazu informacji, charakterystyczny dźwięk instrumentów oraz perfekcyjna gra teatralno – muzyczna, to 1 unikalne przedstawianie lęborskiego punktu widzenia: miłości do Kaszub oraz Ojczyzny. Genialne stroje ludowe, wpisane  do świata dorosłych i dzieci, z grą wartą podpierania wszystkich drewnianych konstrukcji, wróżą wielki sukces o silnym lęborskim fundamencie. Na nowej ziemi, z wielkopolskim widzeniem rzeczywistości i kreatywnością wszystkich POLAKÓW, następuje przypomnienie wzmianki o obrazie znajdującym się w kościele, którego losy dotyczą jeszcze innej mieściny, czyli Łęg. Jak podają liczne źródła historyczne - kościół ten ulega spaleniu, jednak obraz Matki Boskiej zachowuje się cały, jako znak dla wszystkich pokoleń, że wiara zawsze i wszędzie czyni cuda. Warto więc wiedzieć, że srebrna  sukienka MB trafia  - w 1964 roku - do gnieźnieńskiego skarbca.

Nawiązanie do postaci JP 2!

Przed wejściem do kościoła znajduje się pomnik JP 2, który w Żegocinie (Diecezja Kaliska) przyciąga uwagę wszystkich turystów oraz zmusza do kontynuacji wskazanego tematu. Osobowość Ojca Świętego wymusza, bowiem pogłębianie wiedzy z zakresu Jego popisów literackich, Kazań wygłaszanych na Pomorzu, zachęty do podtrzymywania kultury i wiary, z językiem kaszubskim w tle.  I tego wszystkiego dokonuje  także nasza „Frantówka”.

Plony - te rolne i artystyczne – to siła każdego narodu, zarówno na naszych ziemiach, jak i podczas podróży, to one dostarczają cennego pokarmu. Dlatego nowatorskie spojrzenie na wskazany temat oraz dopasowanie scenariusza tego występu - dodają nutki wrażliwości, powagi, oddania się wartościom wartym poświęcenia życia, promocji talentu naszego Rodaka, a także tła historycznego o podbudowie kulturowej.

 

 

 

 

Przejdź do góry strony